Odwadnianie terenu igłofiltrami

Firma Inmel posiada wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu może oferować swoim klientom usługi najwyższej jakości. Dysponujemy zapleczem pełnym nowoczesnych sprzętów, co umożliwia wykonywanie prac z zachowaniem odpowiedzialności za środowisko naturalne i zrównoważony rozwój.

Igłofiltry w odwodnieniach budowlanych i inżynieryjnych

W swojej ofercie posiadamy usługę odwadniania terenu za pomocą igłofiltrów. Największe zastosowanie mają one przy odwadnianiu wykopów budowlanych i inżynieryjnych. Stosuje się je przede wszystkim do obniżania poziomu, na którym znajduje się woda gruntowa. System składa się z podstawowych elementów, jakimi są igłofiltry, rurociąg kolektora ssącego, a także agregat pompowy. Przyjęte jest, że jeden poziom igłofiltrów daje możliwość obniżenia poziomu wody o 4 m.

Odwodnienia wykopów – jak to robimy?

Odwadnianie wykopów jest możliwe dzięki wytworzeniu przez agregat podciśnienia, które wciąga wodę i powietrze przez część roboczą igłofiltra. Pozyskana w ten sposób woda usuwana jest z gruntu za pomocą węży strażackich lub rur przelotowych. Igłofiltry instaluje się zazwyczaj w odległości co 1 m. wzdłuż wyznaczonej linii. Ważne jest, aby wszystkie filtry, które podłączone są do jednej pompy były umieszczone na jednym poziomie.

Odwodnienia wykopów przed wylaniem fundamentów

Odwadnianie wykopu jest szczególnie istotne w przypadku wykopów fundamentowych, w których chcemy prowadzić prace na stabilnym podłożu. Dzięki temu inwestor ma pewność, że zadbał o dobre warunki, w których roboty budowlane powinny przechodzić w szybkim tempie.

Geotechniczne odwodnienia igłofiltrami

Igłofiltry mają również zastosowanie w ogólnym odwadnianiu geotechnicznym. Jest to obniżenie poziomu wód gruntowych w celu zwiększenia stabilności gruntu, konsolidacji oraz redukcji obsunięć. Odwadnianie wykopów może być prowadzone w sposób okresowy, w przypadku prac, które wymagają wykopów sięgających poniżej poziomu wód gruntowych.

Jak działamy?

Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy przez długoletnie prowadzenie firmy, jesteśmy w stanie zapewnić szybkie i profesjonalne wykonanie zadania. Wykwalifikowani pracownicy podczas prac, takich jak odwodnienia wykopów korzystają z nowoczesnego sprzętu. Przez to unikamy zbędnych usterek i przedłużania całego procesu. Poznań jest miastem, w którym znajduje się siedziba naszej firmy. Jednak nasze usługi są dostępne na terenie całego kraju. Dzięki kompleksowej obsłudze cieszymy się uznaniem i dobrą opinią wśród naszych klientów. Sprawia to, że ciągle dążymy do jeszcze większego rozwoju. W naszej pracy stosujemy techniki, które są przyjazne dla naszego ekosystemu. W ten sposób staramy się patrzeć długofalowo na skutki prowadzonych przez nas przedsięwzięć.