Zbiorniki przeciwpożarowe

Firma Inmel oferuje Państwu trwałe, wykonane z najwyższej jakości materiałów zbiorniki przeciwpożarowe. Są to wielkogabarytowe, cylindryczne pojemniki na wodę, która będzie mogła być wykorzystana do ugaszenia ewentualnego pożaru przy pomocy urządzeń gaśniczych, zarówno zewnętrznych, jak i tych wchodzących w skład instalacji i sieci przeciwpożarowych.

Zakres naszych usług obejmuje projekt, dostawę elementów konstrukcji oraz końcowy montaż zbiornika w miejscu przeznaczenia. Zbiorniki p-poż wykonane są ze stali nierdzewnej, ogniowo cynkowanej. Konstrukcja składa się z kilkunastu do kilkudziesięciu paneli stalowych, tworzących kształt walca. Elementy te są skręcone śrubami o wysokiej klasie szczelności. Wnętrze zbiornika posiada styropianową izolację oraz warstwę membrany, oddzielającej wodę od elementów stalowych. Całość umocowana jest na solidnym fundamencie z żelbetonu przy pomocy specjalnych kotew. Zbiorniki posiadają również stalowe zadaszenie. Dnem zbiornika jest fundament z dodatkową membraną.

Zbiorniki p-poż wyposażone są w niezbędną instalację, w skład której wchodzą: rurociąg nalewowy z zaworem pływakowym, króćce ssawne z płytami antywirowymi i nasadami p-poż, króciec spustowy z zaworem, rurociąg przelewowy, drabina (wykonana z tego samego materiału co zewnętrzna konstrukcja zbiornika), włazy rewizyjne, podest z barierką ochronną oraz elektryczna grzałka, mająca zapobiec zamarzaniu wody. Wykonujemy zbiorniki o różnych rozmiarach, dostosowanych do indywidualnych wymagań.
Oferowane przez Inmel zbiorniki przeciwpożarowe posiadają pozytywną opinie techniczną Centrum Naukowo Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP) oraz spełniają wszelkie wymagane normy projektowe, montażowe i bezpieczeństwa dla tego typu konstrukcji.

Zbiorniki przeciwpożarowe charakteryzują wysoką wytrzymałością na przebicia i uderzenia oraz są odporne na działanie szkodliwych warunków środowiskowych, takich jak deszcz, śnieg, czy silne słońce. Są to konstrukcje o długiej żywotności, które zapewnią trwałe i bezpieczne przechowywanie wody do celów przeciwpożarowych przez długie lata. Wraz z zamówieniem dostarczane są szczegółowe wytyczne dotyczące okresowych kontroli, jakie muszą przejść zbiorniki p-poż.

Firma Inmel świadczy swoje usługi na terenie miasta Poznań i w jego okolicach. Posiadamy liczne, pozytywne opinie zadowolonych klientów, którzy do tej pory skorzystali z naszych usług. Są one najlepszą rekomendacją firmy. Nasi pracownicy to fachowcy, oddani swoim obowiązkom. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta. Najważniejsze dla nas są: bezpieczeństwo, solidność i niezawodność wykonanych konstrukcji i instalacji.